AKTUALNOŚCI


Zapytanie ofertowe na wykonanie usługi zewnętrznej

07 czerwiec 2010

PRAWTECH sp. z oo. informuje, że została podpisana umowa między MARR Kraków a PRAWTECH sp. z oo. o dofinansowanie projektu pt. ”Opracowanie Planu Rozwoju Eksportu dla firmy PRAWTECH sp. z o.o.”


Rozszerzenie asortymentu produkcji

06 marzec 2010

Informujemy naszych Klientów, że dokonaliśmy poszerzenia oferty asortymentowej w zakresie rur stabilizowanych o średnicę 75mm. Średnica 90mm dostępna będzie w ciągu najbliższych tygodni.

W ten sposób zakres produkcyjny rur STABI (PPR-ALU-PPR) obejmie średnice 16-90mm oraz dwa typoszeregi ciśnieniowe: S 2,5 i S 3,2 (PN25 i PN20).


UWAGA !! Już dostępne w pełnym zakresie rury STABI naszej produkcji!

05 kwiecień 2008

Miło nam poinformować naszych odbiorców, że dysponujemy już rurami stabilizowanymi (PPR-ALU-PPR) w zakresie 16-63mm produkowanymi w naszej fabryce. Zastosowanie tych rur w instalacjach pozwala wyeliminować zjawisko nadmiernej wydłużalności cieplnej rur z tworzyw sztucznych

Zastosowanie tych rur w instalacjach pozwala ograniczyć zjawisko nadmiernej wydłużalności cieplnej rur z tworzyw sztucznych.

Pod wpływem zmian temperatury medium płynącego w instalacji rury kurczą się lub wydłużają. Dotyczy to wszystkich rur wykonanych z różnych materiałów, a więc i rur polipropylenowych. Przewody wykonane z tworzyw sztucznych podlegają temu zjawisku w większym stopniu niż rury metalowe. W celu zmniejszenia współczynnika liniowej wydłużalności cieplnej opracowano specjalny rodzaj rur PP-R, łączący zalety wyrobów z tworzywa i metalu. Są to tzw. rury stabilizowane.

Rura STABI składa się z 5-ciu warstw: rury przewodzącej medium, stabilizującej wkładki aluminiowej, okrywowej warstwy zewnętrznej oraz dwóch warstw adhezyjnych, które spajają całość konstrukcji. Dzięki takiej budowie wartość współczynnika wydłużalności cieplnej rury zmniejszyła się 4-krotnie.

Współczynnik rozszerzalności liniowej λ rur z polipropylenu typu 3 wynosi:
● 0,150 mm/m*K - dla rur jednorodnych
● 0,035 mm/m*K - dla rur stabilizowanych (z wkładką aluminiową)


Produkujemy system instalacji wewnętrznych z polipropylenu typu random

01 luty 2007

Do zalet systemu należą:
- Nowoczesny system rur i kształtek z polipropylenu PPR specjalnie zaprojektowany do montażu niezawodnych, niedrogich i trwałych wewnętrznych sieci wodociągowych i grzewczych
- Do wykorzystania w budynkach nowych i remontowanych
- Elementy systemu są obojętne fizjologicznie i mikrobiologicznie
- Doskonała odporność chemiczna, całkowity brak korozji

1 2 3

KONTAKT

PRAWTECH Sp. z o.o.

ul. Garbarska 43
32-340 Wolbrom

tel. (32) 644 27 78
fax (32) 644 27 48


COPYRIGHT PRAWTECH SP Z O.O.

Projekt i wykonanie www.itband.pl